ПРИВІЛЬНЕНСЬКИЙ
WEB - ОФІС
ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Привільненської сільської ради
Дубенського району Рівненської області
35622, Рівненська область, Дубенський район,
с.Привільне, вул.Грушевського, 2
СЕРІЯ ВЕБІНАРІВ
Організація роботи процесу наскрізного виховання цінностей в умовах НУШ
Сучасні аспекти національно-патріотичного виховання в закладах освіти
Формування безпечного освітнього середовища закладу освіти в сучасних умовах
Педагогіка партнерства - ключовий компонент нової української школи
Організація партнерської взаємодії класного керівника з батьківською громадськістю в реаліях НУШ
Виховна робота на початку нового навчального року:
9 ідей для спілкування з учнями
Особливості розбудови безпечного та здорового освітнього середовища
КОНФЕРЕНЦІЇ "НОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: шукаємо відповіді разом
ВИХОВНИЙ АСПЕКТ
ПЕРЕГЛЯД Герасімчук Надія. Надихаючий Класний керівник НУШ під час
Воєнного стану. Розвиток лідерської компетентності
ПЕРЕГЛЯД Гривул Тарас. Розвиток патріотичних почуттів та національної
свідомості в учнів
ПЕРЕГЛЯД Ярова Анастасія.Симуляційні ігри як інструмент освіти з прав людини.
ПЕРЕГЛЯД Богосвятська Анна-Марія. Соціальна та здоров’язбережувальна галузі
НУШ. Фізичні, емоційні та інтелектуальні розминки
ПРОГРАМА "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА"
У ПОСТУПІ ДО ЦІННОСТЕЙ
За дорученням Міністерства освіти і науки України науковці Інституту проблем виховання НАПН України за участю наукових працівників Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» під керівництвом академіка, доктора психологічних наук Івана Дмитровича Беха розробили
Програму «Нова українська школа» у поступі до цінностей, яка на наш погляд, допоможе вчителеві, класному керівнику, вихователю, адміністрації закладів освіти осмислити сучасні виклики виховання та його головні засади, базові моральні цінності сучасного виховання, з обов’язковим урахуванням вікових особливостей учнів.
У Програмі визначені чіткі пріоритети у вихованні особистості дитини із сформованими компетентностями, які допоможуть учнівській молоді відбутися у житті як порядній, високоморальній, професійно успішній, здоровій і щасливій Людині.
Програма є одним із суттєвих важелів реформування освітньої галузі, творенні Нової української школи.
Школа - територія прав людини
Матеріали навчально-практичного курсу «Школа – територія прав людини»
Навчально-практичні матеріали містять методичні та інформаційні ресурси щодо розвитку шкіл на засадах прав людини та інтеграції стандартів і принципів освіти в сфері прав людини в освітній простір загальноосвітніх навчальних закладів.
Права людини та місцева демократія
У посібнику продемонстровано зв’язок між місцевою демократією та правами людини. Як ефективно захищати та просувати права людини за допомогою локальних кампаній та безпосередніх механізмах прямої участі. Подано практичні приклади, поради та підказки у застосуванні технік та інструментів тиску громадськості на представників органів влади та співпраці заради вирішення суспільних проблем. Посібник стане у нагоді для громадських активістів та всім, хто намагається своїми діями просувати ідею прав людини.
Меморандум співпраці
батьків, учнів та педагогів
МЕМОРАНДУМ – це результат фасилітованих зустрічей між учнями, батьками і вчителями в шести школах по всій Україні та експертного і громадського обговорень. Цей документ має спростити комунікацію між усіма учасниками освітнього процесу та ухвалення рішень у школі. Він складається з трьох розділів.
Перший розділ присвячено правилам та регламентам, яких не вистачає для врегулювання щоденного життя та розпорядку, які спільнота кожної школи має напрацювати сама.
Другий розділ стосується підвищення ефективності освітнього процесу.
Третій розділ присвячено безпеці в школі, сприятливому фізичному середовищу та комфортній психосоціальній атмосфері.
ЩО ТАКЕ ПЕДАГОГІКА ПАРТНЕРСТВА І ЯК ШКОЛА МОЖЕ ЕФЕКТИВНО СПІВПРАЦЮВАТИ З БАТЬКАМИ ТА УЧНЯМИ?
Відповіді на це є у 9 відеолекціях “Меморандум співпраці: як запровадити в школі педагогіку партнерства”.
Лекція – це покроковий план, як впровадити документ у будь-якій школі. Тут координаторка проекту зі створення меморандуму Зоя Звиняцьківська розповідає, як користуватись документом. А тренерка з розвитку організацій Наталя Церклевич пояснює, як організувати обговорення документу у великій спільноті.
Розділ 1. Вступ. Навіщо потрібний Меморандум співпраці в школі
Розділ 2. Як ми створювали Меморандум
Розділ 3. Структура Меморандума
Розділ 4. Для кого буде корисний Меморандум
Розділ 5. Приклади. Які ситуації допоможе вирішити Меморандум
Розділ 6. Як домовлятись у великій спільноті
Розділ 7. Як домовлятись у великій спільноті
Розділ 8. Як домовлятись у великій спільноті
Розділ 9. Заключні висновки
ПОСІБНИК ПРО ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ
«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів. Практичне керівництво для навчальних закладів»
Соціальна програма “Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів” розробила посібник, як запроваджувати у школах здоровий спосіб життя.
Інформація в довіднику дозволить вчителям і батькам методично формувати у дітей звички до здорового способу життя. Окрім вправ і практик для учнів, в публікації наведено дослідження раціону та поведінки українських школярів, а також є посилання на нормативні документи та інші корисні матеріали.
ОНЛАЙН-ПОСІБНИК ДЛЯ БАТЬКІВ ПРО ВИХОВАННЯ У ДІТЕЙ
ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ “КЛАН-КЛІК-КЛАЦ.ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ У ЦИФРОВУ ЕРУ"
Посібник містить порадити про те, як навчити дитину безпечно користуватися інтернет-технологіями, критично ставитися до відбору інформації та нести відповідальність за свої вчинки в мережі.
"ДОЛАЄМО СТРЕСИ РАЗОМ" - ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ БАТЬКІВ
ТА ТИХ, ХТО ЇХ ЗАМІНИТЬ, НАВЧАЮЧИ ДІТЕЙ
Розроблений Дитячим фонодом ООН UNICEF і Всеукраїнським громадським центром «Волонтер».
Цей курс допоможе батькам краще зрозуміти себе та свою дитину і бути ефективним у подоланні стресів, реагуючи на ситуації, що їх вимагають, конструктивно. Протягом вивчення курсу можна дізнатись, як краще впоратися зі стресом, не втрачаючи ресурсів, і як допомогти впоратися зі стресом своїм дітям та як встановити правила виховання дитини з повагою та любов'ю й говорити зі своїми дітьми мовою любові.
30 РОКІВ - 30 УРОКІВ
Інформаційно-методичні матеріали
для проведення Дня знань
та Першого уроку
у 2021/2022 навчальному році
Розроблені інформаційно-методичні матеріали «30 років – 30 уроків» допоможуть педагогам ефективно організувати підготовку до проведення Дня знань і Першого уроку у 2021/2022 н.р. та сприятимуть формуванню патріотичних почуттів учнів. Запропоновані розробки доповнені елементами візуалізації – відеонарисами про Україну та українців, виконаними у техніці пісочної анімації, що забезпечить їх творче використання. Інформаційно-методичні матеріали стануть у нагоді для подальшого використання в закладах освіти у процесі формування патріотичних почуттів та ціннісно орієнтованого навчання і виховання учнів.
БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
ТА ФОРМУВАННЯ ПОВЕДІНКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ
Сьогодні усі надзвичайно стурбовані трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.
Цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків.
Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність є важливими завданнями для усієї педагогічної спільноти.
Наявність відповідних професійних компетентностей у вчителів включено до професійних стандартів та стандартів підготовки. Обов’язковість формування цифрових компетентностей у дітей включено до стандартів освіти та реалізується в освітньому процесі.
Вашій увазі пропонуємо підбірку актуальних матеріалів з даної теми.
Для освітян створили посібник
про педагогіку партнерства і практики доброчесності
Посібник описує досвід шести шкіл, які прагнули впровадити в школі партнерські стосунки між педагогами, батьками та учнями, а також сформувати доброчесну шкільну спільноту.
Ці шкільні команди пройшли навчання про інструменти для фасилітаційних зустрічей для ухвалення спільних рішень. Також під час тренінгів ішлося про педагогіку партнерства, навички комунікації, антикорупцію й недоброчесність.
Перша частина посібника пояснює, що таке педагогіка партнерства, доброчесність та які є її різновиди.
У другій частині є розповіді про те, як відібрані школи реалізовували свої проєкти та об’єднували всіх учасників освітнього процесу для цього. Це кейси з педагогіки партнерства і впровадження практик доброчесності в школах, які можуть використати інші шкільні колективи.
Крім того, в посібнику розміщені відповіді на запитання про педагогіку партнерства і доброчесність у школі.
Базові матеріали з питань освіти для демократичного громадянства та прав людини для вчителів
«Освіта для демократичного громадянства» (ОДГ) означає освіту, професійну підготовку, поширення інформації, методи і заходи, які спрямовані на надання людям можливостей здійснювати і захищати свої демократичні права й обов’язки в суспільстві, цінувати різноманітність і відігравати активну роль у громадському житті для сприяння і захисту демократії та верховенства права.
«Освіта з прав людини»(ОПЛ) означає освіту, професійну підготовку, поширення інформації, методи і заходи, які спрямовані на надання учням можливостей брати участь у створенні та підтримці демократичної культури і прав людини в суспільстві, з метою заохочення і захисту основних свобод, шляхом забезпечення учнів знаннями, навичками, розумінням, а також формуванням у них власного ставлення і поведінки.
Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини тісно взаємопов’язані і доповнюють одна одну. Вони різняться спрямованістю та обсягом, а не метою і практичним втіленням. Освіта для демократичного громадянства зосереджена головним чином на демократичних правах і обов’язках, активній участі у громадянських, політичних, соціальних, економічних, правових і культурних сферах життя суспільства, у той час як освіта з прав людини пов’язана з ширшим спектром прав і основних свобод в кожному аспекті життя суспільства.
ТОМ І. НАВЧАЄМО ДЕМОКРАТІЇ
Посібник розглядає ключові питання ОДГ/ОПЛ, включаючи компетентності для демократичного громадянства, цілі та основні принципи ОДГ/ОПЛ, а також загальний шкільний підхід до освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.
Посібник складається з трьох частин. У частині І подаються основні принципи ОДГ/ОПЛ та визначається їх практична сторона і користь. У II частині включені рекомендації та інструменти для створення процесу конструктивістського та інтерактивного навчання, підтримки та оцінювання учнів у ньому. III частина містить ресурсні матеріали з питань ОДГ/ОПЛ для вчителів та учнів.
Інші томи цієї серії пропонують навчальні моделі та матеріали з ОДГ/ОПЛ для учнів від початкової до старшої школи.
ТОМ ІІ. ЗРОСТАЄМО У ДЕМОКРАТІЇ
Плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини
«Зростаємо у демократії» – книга, адресована вчителям, які бажають включити освіту для демократичного громадянства (ОДГ) та освіту з прав людини у щоденне викладання своїх предметів. Дев’ять розділів, кожен з яких складається з чотирьох уроків, крок за кроком надають необхідні інструкції, містять роздаткові матеріали для учнів та базову інформацію для вчителя. Загалом посібник розрахований на повний річний навчальний план.
Навчальний посібник розроблено як інструмент для вчителів різних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з дітьми 10–11 років.
Навчальний матеріал у цьому посібнику поданий у легкій, доступній формі, що дозволяє використовувати його як при викладанні спеціального навчального курсу, так і при викладанні окремих модулів і тем на уроках із різних навчальних дисциплін, у позакласній і позашкільній роботі. Книга вміщує плани уроків, рекомендації для вчителів та керівників шкіл, роздаткові матеріали для учнів. Посібник перекладено та адаптовано до умов викладання у школах України та призначено для вчителів, методистів, студентів педагогічних вишів. Посібник може бути використаний у системі підвищення кваліфікації вчителів та системі післядипломної педагогічної освіти.
Метою ОДГ/ОПЛ є формування активного громадянина, здатного брати участь у житті демократичного суспільства. Саме тому курс ОДГ/ОПЛ базується та підтримує активні та проблемно спрямовані форми навчання. Шкільна громада розглядається як сфера автентичного досвіду, де молодь може навчатись активній участі та демократичному прийняттю рішень, а також вміти брати на себе відповідальність з раннього віку. Ключові поняття ОДГ/ОПЛ розглянуті в посібнику як засоби навчання впродовж життя.
ТОМ ІІІ. ЖИВЕМО В ДЕМОКРАТІЇ
Плани уроків з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для загальноосвітніх навчальних закладів
Ця книга містить дев’ять навчальних тем з освіти для демократичного громадянства та освіти прав людини. Плани уроків надають покрокові інструкції та включають роздаткові матеріали для учнів і базову інформацію для вчителів.
Посібник може бути використаний для підготовки вчителів, а також в системі післядипломної освіти з питань ОДГ та ОПЛ. Досвідчені вчителі зможуть використати матеріали видання для реалізації власних ідей під час викладання.
Посібник вміщує матеріали для викладання протягом навчального року для учнів ЗНЗ (7-9 класи).
Навчальний посібник розроблено для педагогів, які викладають різні навчальні дисципліни та працюють у галузі громадянської освіти. Навчальний матеріал у цьому посібнику поданий у легкій, доступній формі, що дає змогу використовувати його як під час викладання спеціального курсу, так і при викладанні окремих модулів і тем на уроках з різних навчальних дисциплін.
Важливо, що цей посібник укладено з урахуванням того, що поняття та приклади, наведені в змісті вправ і уроків, характерні як для країн Європи, так і для України. Саме тому укладачі посібника та його перекладачі адаптували саме термінологію, а не зміст посібника, який є цінним своєю автентичністю та тим, що він був успішно апробований у навчальних закладах багатьох європейських країн.
Метою ОДГ/ОПЛ є формування активного громадянина, здатного брати участь у житті демократичного суспільства. Саме тому курс ОДГ/ОПЛ базується та підтримує активні та проблемно спрямовані форми навчання. Шкільна громада розглядається як сфера автентичного досвіду, де молодь може навчатись активній участі та демократичному прийняттю рішень, а також вміти брати на себе відповідальність з раннього віку. Ключові поняття ОДГ/ОПЛ розглянуті в посібнику як засоби навчання впродовж життя.
ТОМ ІV. БЕРЕМО УЧАСТЬ В ДЕМОКРАТІЇ
Плани уроків з ОДГ/ОПЛ для старших класів середньої школи
Посібник містить дев’ять розділів, кожен із яких складається переважно з чотирьох уроків і зосереджується на ключових поняттях ОДГ/ОПЛ. Плани уроків – це покрокові інструкції, що містять роздатковий матеріал для учнів і довідкову інформацію для вчителів. Так, посібник підходить для майбутніх педагогів, вчителів-початківців, а також тих учителів, які підвищують свою кваліфікацію у сфері ОДГ/ОПЛ без відриву від основної роботи. Досвідчені учителі також можуть спиратися на ідеї і матеріали видання. Посібник вміщує навчальний план, розрахований на весь навчальний рік для учнів старших класів середньої школи (10–12 класи),
але завдяки тому, що кожен розділ можна використовувати окремо, забезпечує вчителям свободу дій.
Метою ОДГ/ОПЛ є формування активного громадянина, здатного брати участь у житті демократичного суспільства. Саме тому курс ОДГ/ОПЛ базується та підтримує активні та проблемно спрямовані форми навчання. Шкільна громада розглядається як сфера автентичного досвіду, де молодь може навчатись активній участі та демократичному прийняттю рішень, а також вміти брати на себе відповідальність з раннього віку. Цей посібник для старших класів середньої школи фокусується на ключових компетентностях, які дають молоді можливість брати участь у демократичному процесі прийняття рішень і долучатися до вирішення завдань динамічного плюралістичного суспільства. Ключові поняття ОДГ/ОПЛ розглянуті в посібнику як засоби навчання впродовж життя.
ТОМ V. ДОСЛІДЖУЄМО ПРАВА ДІТЕЙ
Дев’ять коротких проектів для учнів 1-9 класів середньої школи
Діти мають знати та цінувати свої права, вміти користуватися ними. Для цього школам потрібно забезпечувати широкий спектр пізнавального досвіду в галузі освіти з прав дітей, що сприятиме підвищенню рівня розуміння учнями своїх прав як в школі, так і в повсякденному житті. Щоб заохотити дітей до цього, учителям необхідно створити середовище, в якому панує дух демократії та поваги до прав людини.
Цей навчальний посібник розроблено для вчителів різних предметів, які шукають навчальні матеріали з викладання прав дітей учням 1-9 класів середньої школи.
Посібник побудовано відповідно до спірального навчального плану, який дає змогу учням досліджувати свої права поступово – із року в рік. Однак, кожен розділ є самостійною темою, що дозволяє використовувати матеріали, наведені в посібнику, при викладанні окремих модулів і тем на уроках з різних навчальних дисциплін.
Посібник містить такі важливі елементи:
-
короткий вступ з інформацією про концептуальні рамки та щодо навчання, яке базується на практичних прикладах;
-
дев‘ять коротких проектів чотирьох уроків для учнів 1-9 класів середньої школи.
-
детальні описи та плани уроків;
-
підхід, заснований на виконанні завдань;
-
додаток, що містить нормативно-правові ресурси (включаючи Конвенцію про права дитини та ілюстровану версію Конвенції), а також базову інформацію про права дітей.
ТОМ VI. НАВЧАННЯ ДЕМОКРАТІЇ
Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини
Цей посібник для вчителів вміщує підбірку вправ та навчальних ігор з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ), які можуть бути використані у школах під час викладання навчальних предметів, проведення виховних заходів та у позакласній і позашкільній роботі з учнями. Вправи та навчальні ігри, що представлені у збірнику, сприяють створенню умов для активної роботи учнів, а також пропонують приклади та підходи до розуміння загальних принципів демократії та прав людини.
Більшість вправ можуть бути адаптовані для різних вікових груп учнів, відповідно й рівень обговорень буде відрізнятися.
Широке коло підходів відображає той факт, що свій внесок у цю книгу зробили автори з усіх частин Європи. Вони звернулися до різних джерел і традицій викладання і навчання та відібрали ті заняття, які їм знайомі з практичного досвіду та були апробовані в класі. Разом з тим, існує загальне розуміння ОДГ/ОПЛ, яке відображене у кожній частині цієї книги, і на яке є посилання в описі кожного практичного заняття.
Цей посібник пропонує користувачам можливість обрати та випробувати різні традиції та підходи до освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.