ПРИВІЛЬНЕНСЬКИЙ
WEB - ОФІС
ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Привільненської сільської ради
Дубенського району Рівненської області
35622, Рівненська область, Дубенський район,
с.Привільне, вул.Грушевського, 2
РОЗПОЧАВСЯ ПРОЄКТ
«НАШІ УЛЮБЛЕНІ КНИЖКИ» ДЛЯ МАЛЕЧІ
Експерти Українського інституту розвитку освіти спільно з ЮНІСЕФ запустили проєкт «Наші улюблені книжки», у межах якого батьки та педагоги можуть безоплатно завантажити для дітей різних вікових категорій українські аудіокнижки (зокрема й ті, що входять до шкільної програми).
Педагоги та дитячі психологи
за підтримки Міністерства освіти і науки створили Telegram-канал для батьків і освітян, які підтримують зв’язок зі своїми вихованцями
ЮНІСЕФ ЗАПУСТИВ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК Bebbo,
ЩОБ ДОПОМОГТИ БАТЬКАМ ПІКЛУВАТИСЯ
ПРО ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ
Мобільний додаток Bebbo створено для підтримки батьків та осіб, які доглядають за дітьми віком від 0 до 6 років. Він містить необхідні матеріали та інструменти, що допоможуть дорослим стежити за здоров’ям та розвитком дітей.
Перші роки життя дитини – це найважливіший період її зростання й розвитку. Саме в цей час закладаються основи, що матимуть визначальний вплив на її доросле життя. Війна, з якою стикнулися українські діти, може мати тяжкі наслідки для їхнього розвитку. Тому завданням дорослих є пом’якшити цей вплив, намагатися мінімізувати можливі негативні наслідки воєнного часу.
Новий мобільний додаток Bebbo допоможе їм у цьому. Він містить усі необхідні матеріали та інструменти, що допоможуть батькам стежити за здоров’ям та розвитком дітей від народження і до шести років. Bebbo також пропонує поради для батьків, яких вони особливо потребують у часи війни: як підтримати себе та дитину ментально, як годувати немовля, як самостійно зробити підгузок, що треба знати, якщо ви вимушені переїхати в межах України чи за кордон тощо.
Bebbo щодня пропонуватиме батькам корисні статті та ігри, які допоможуть малечі пройти ключові етапи розвитку. Також за допомогою додатку зручно відстежувати здоров’я дитини.
Наприклад, можна вести календар щеплень, моніторити основні параметри росту.
Мобільний додаток Bebbo вже допоміг більш ніж 100 тис. батьків та піклувальників із 11 країн.
Завантажити українську версію можна в
GooglePlay та App Store.
ПСИХОЛОГИ ТА ПЕДАГОГИ ДОШКІЛЛЯ
ТРИМАЮТЬ ОБОРОНУ!
Любі педагоги дошкілля!
Російська загарбницька війна поставила під загрозу те, що ми всі так бережно плекали — щасливе Дитинство наших вихованців. У цей тривожний час вони особливо потребують підтримки та любові мудрого дорослого, який зможе створити комфортні й безпечні умови для їхнього гармонійного розвитку.
Тож кожен вихователь має переглянути свої плани роботи і знайти оптимальні форми, методи, прийоми та засоби освітньої діяльності та психологічного супроводу дошкільнят. Також зараз як ніколи важливо налагодити тісну співпрацю з батьками (опікунами) малят.
Сьогодні редакційна команда журналів "Дошкільне виховання", “Палітра педагога” та “Джміль” працює для вас на повну потужність! На фейсбук-сторінці журналу “ДВ” ми щодня публікуємо корисні матеріали для підтримки дітей, їхніх батьків та педагогів.
Тут ви можете прочитати актуальні освітні матеріали, підготовлені фахівцями з усієї України, завантажити потрібну наочність та поширити її серед колег і родин вихованців.
На жаль, через неможливість нормальної роботи друкарень та Укрпошти ви не зможете вчасно отримати свої фахові журнали "ДВ", "ПП" та "Джміль". Однак щойно відновиться робота друкарень та мережі розповсюдження періодичних видань, ми подбаємо, аби вони дійшли до передплатників.
Запрошуємо вас ділитися своїми роздумами, порадами, творчими ідеями та перевіреними напрацюваннями: вправами й руханками, іграми і бесідами, цікавими прийомами роботи тощо. Надсилайте їх нам у фейсбук приватними повідомленнями чи на електронну пошту info@dv.in.ua, а ми допоможемо з викладом думок, редагуванням і відповідним оформленням.
Підтримуймо малят та одне одного!
Україна переможе!
ДИТЯЧИЙ САДОК ОНЛАЙН
Для дітей 3-7 років!
Безкоштовно!
24/7
Дитячий Садок Онлайн, який допоміг сотням тисяч українських сімей під час епідемії COVID-19, надає можливість навчати та розвивати дітей 3-7 років під час війни.
Всі українські діти, незалежно від їхнього територіального перебування (у місцях, де відбуваються бойові дії або в евакуації в інших областях України та за кордоном) мають можливість «відвідувати» дитячий садок.
Організатор Проєкту - Київська міська державна адміністрація на базі Освітнього Хабу міста Києва (КНП «Освітня агенція міста Києва»).
Цікаві відео-уроки та мультимедійні курси у міжнародному форматі SCORM:
-
Казка-йога
-
Англійська мова
-
Розвиваючі заняття
-
Найзатребуваніші навички для життя
-
Професії майбутнього
-
Уроки від українських зірок.
Безкоштовно 24/7.
Перехід на платформу
5-й випуск уже в доступі!
Сьогодні на малечу чекає цікавий експеримент, нова літера, загадки, незвичайна розминка з мімічними вправами, а також руханки, казочки, скоромовки і багато інших розваг!
НУМО пірнати в пригоди!
Онлайн-садочок НУМО – це спільний проєкт UNICEF Ukraine та Міністерства освіти і науки, який складається із розвивальних відеозанять для дітей віком 3-6 років.
Попередні серії доступні на наших платформах та на MEGOGO https://megogo.net/ua/view/18037785.
Радимо дорослим також долучатися до перегляду, аби допомогти дітям адаптуватись до онлайн-формату.
ПІКЛУЄМОСЬ ПРО НАШИХ ДІТЕЙ
Видавництво Ранок БЕЗКОШТОВНО надає дитячі книги в електронному форматі!
Просто заходьте на сайт БараБука https://bit.ly/35pwNKw та завантажуйте, щоб мати змогу читати з дітками навіть без доступу до Інтернету!
-
У Telegram-каналі Павлуша і Ялуша можна завантажити аудіоказки, які також будуть доступні без Інтернету: https://t.me/pavlushaiyava
-
Ще один Telegram-канал з аудіоказаками українською: https://t.me/kazky_ukr Усі аудіоказки можна завантажити і слухати без зв’язку.
-
Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до аудіо- та електронних книжок в мобільному додатку: https://bit.ly/3CcZG92
-
Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із вчителями. Розклад зустрічей оновлюється щодня https://bit.ly/3sDR87P
-
MEGOGO відкрили безкоштовний доступ до мультиків, фільмів та аудіоказок https://bit.ly/35KLwjg
ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ
В НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ
Буклет від UNICEF містить розмальовки та ігри, в які легко грати будь-де. Такі активності допоможуть відволіктися від стресової ситуації, навчитися конструктивно переживати емоції та розвивати комунікативні навички.
Відео від Жанни Домбровської
ПЛЕЙ-ЛИСТ
Тут можна знайти десятки казок
різних народів світу,
які озвучують українські зірки
ПІДБІРКА МАТЕРІАЛІВ
для організації діяльності з дітьми
Матеріали містять цікаві відео для розвитку сенсорних здібностей, вивчення природних явищ і проведення дослідів, авторські казки, пластилінові мультфільми, поробки з паперу та природних матеріалів, музичні й фізкультурні заняття, поради психологів.
ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ
ТА НАЛАШТУВАТИ ЇЇ НА ГАРНИЙ ЛАД
Команда UNICEF Ukraine підготувала підбірку тілесних ранкових ігор за матеріалами психологині Світлани Ройз.
Файл з іграми https://uni.cf/3sF5RiG легко завантажити на телефон і використовувати у випадках, коли немає зв'язку.
Перелік запропонованих ігор:
Доброго ранку
Доторкніться до різних частин тіла дитини, промовляючи: «Доброго ранку, носику, доброго ранку, щічки, доброго ранку, вушка, доброго ранку, шийко, доброго ранку, плечики…».
Ліпка
Розімніть тіло дитини, як тісто чи пластилін.
Колобок
Гра, метою якої є приготувати колобка. Спочатку «засипте» муки – пройдіться легкими рухами по всьому тілу дитини, потім «налийте» води – погладьте. «Замісіть» тісто, а потім «зробіть» колобка: дитина сидить, обійнявши себе руками, а дорослий обіймає її за спинку. Розкрийте руки – колобок «випікся».
Поцілунки: квадратний, трикутний, овальний
Цілувати лобик або щічку дитини багатьма поцілунками так, щоб їх послідовність утворила геометричну фігуру.
Якого кольору поцілунок?
Поцілуйте дитину, промовляючи: «Я тебе зараз цілую жовтим поцілунком, малиновим, райдужним», під час поцілунку називайте колір.
Люлечка
Сядьте за дитиною, обіймаючи її за спинку, спробуйте погойдатися, заколисуючи дитину.
Обійманці
Запропонуйте дитині обійняти вас сильніше, ніж ви її обіймаєте.
Кенгуру
Посадіть дитину так, щоб вона притулилася животиком до вашого живота, а потім міцно обійміть.
Рахуємо обійми
Запропонуйте дитині порахувати обійми. Обіймайтеся.
Діду-діду, де ти там,
не морозь щічки/носик/животик/ніжки нам
Промовьте слова, доторкніться до своєї частини тіла. Запропонуйте дітям також називати частини свого тіла та торкатися їх. Потрібно пройтися по всьому тілу.
Килимок
Запропонуйте дитині простукати все тіло так, наче воно є килимком, який вибивають.
Орангутанг
Дитина стукає себе по грудній клітині з криком "Я-я-я-я", наче мавпа.
Дотик
Торкайтеся один одного «різними доторками» (як зайчик, змія, лисичка хвостиком тощо).
Сніговик
«Виліпіть» із тіла дитини сніговика. Попросіть малюка напружити всі м'язи, наче він змерз, а потім запропонуйте «відігрітися під сонечком» – сніговик «тане», дитина розслабляється.
Очищення
Торкайтеся тіла дитини, кажучи, що це сонечко чи вода проходить по тілу зверху донизу, змиває, освітлює все, що напружує, лякає, заважає.
Малюємо пальцями
«Малюйте» пальцем на животику, спині дитини різні букви чи прості форми, пропонуйте дитині вгадати, що це.
Будиночок
Запропонуйте дитині уявити, що вона – будиночок. «В тебе є підлога (ніжки), стіни (проходимо по всьому тілу доторками), дах (голівка). Ти в будиночку (можна покласти руку на серце)».
Квітка чи дерево
Запитайте у дитини, ким вона хоче бути, якої квіткою чи деревом. Доторкніться стоп зі словами: «У тебе дуже міцне коріння, воно із землі бере все, що потрібно для життя та міцно тримає тебе». Торкніться боків: «У тебе такий стрункий сильний міцний гнучкий стовбур. Він може зігнутися, може схилитися, але він ніколи не зламається. Він витримає всі вітри та урагани». Торкніться голівки: «А це твоя крона – красива, ніжна, соковита, сильна. Ти – дерево життя».
Масаж із приспівкою
Робіть дитині масаж і наспівуйте цю приспівку (Переспів Мирослави Кім):
Рейки, рейки, шпали, шпали...
Їхав поїзд із Полтави.
Ось віконце відчинилося —
Горошинки покотилися.
Йшли курчата, ціпу-ціпу,
Дзьобали собі на втіху.
А за ними гусенята
Теж пощипують завзято.
Далі йшла сім'я слонів,
Тупали, аж гай шумів.
От директор-молодець
Стіл поставив і стілець
І друкує на машинці
Лист малесенькій дитинці:
«Люба доню! Рідна пташко!
Висилаю жовту чашку,
В неї сонячні бочки,
А на денці — крапочки».
Важливо пам'ятати, що зараз діти і дорослі навряд зможуть грати в ігри чи робити практики зі закритими очима, адже у стресовому стані люди намагаються контролювати всі процеси, які відбуваються навколо.
Якщо дитина в стані сильного стресу, то краще торкатися тільки тих частин тіла, що закриті одягом. Торкайтеся не поверхнево чи лоскочучи, а наче проминаючи тіло дитини.
Якщо дитина проситЬ повторювати якусь гру багато разів – погоджуйтеся, адже саме ця гра для неї найбільш терапевтична.
ІГРИ ДЛЯ МАЛЕЧІ
Команда підтримки реформ МОН підготувала добірку простих ігор для малечі, адже під час війни особливу увагу необхідно приділяти психічному здоров’ю та піклуванню про близьких.
Психологи наголошують, що гра – природній і чи не єдиний спосіб дитини висловити та прожити власні емоції. Ховаючись в укритті від гучних обстрілів разом із чужими людьми, діти можуть відчувати паніку, тривогу, агресію, тому надзвичайно важливо, щоб дорослі надавали дітям можливість подолати стрес, а також фізичну та емоційну втому.
Пропонуємо ознайомитися з добіркою ігор, які не потребують наявності іграшок або інших «специфічних» аксесуарів. Ігри допоможуть дитині:
-
встановити власні кордони;
-
подолати тривогу;
-
розслабитися;
-
виплеснути емоції;
-
зняти напругу;
-
заспокоїтися.
Бережіть себе та своїх близьких!
Ініціатива від постачальника освітніх рішень "B2B-solutions", та автора проекту дитячого розвитку "Казки Погорєлова" Євгена Погорєлова, передбачає об'єднання вчителів для створення освітнього розвиваючого контенту для асинхронного навчання дітей, які знаходяться в складних умовах, але мають принаймні якусь можливість доступу до інтернету.
"B2B-solutions" та автор проекту "Казки Погорєлова" Євген Погорєлов координують створення розвиваючого мікро контенту від завзятих вчителів України, та займаються його поширенням всіма можливими шляхами маленьким українцям. Планується інтеграція з діяльності з платформою Дія та освітнім центром Верховної Ради.
Вчителі долучайтесь до створення корисного контенту.
ДИТИНІ НАСНИВСЯ КОШМАР!
ДИТИНА КРИЧИТЬ У ВІ СНІ!
ЩО РОБИТИ?
Поради від Світлани Ройз
Під час сну, коли дитина із закритими очима - не потрібно торкатись її чи обіймати. (Якщо дитині сниться, що хтось її переслідує, чи вона намагається вивільниться із небезпечного простору - це може призвести до неочікуваної реакції).
Сідаємо поруч, називаємо дитину на ім'я. Ти спиш. Тобі наснився страшний сон. Це сон. Я твоя мама. Я з тобою. Ти зараз прокинешся і я тебе обійму. Ми в безпеці.
Коли дитина відкрила очі - звертаємося на ім'я. Подивись на мене. Ти мене бачиш? Кивни. Ти прокинувся. Як твоє ім'я? А як мене звуть? А твою кішку/собаку? Тобі наснився страшний сон. Зараз ти прокинувся. Все добре. Ми в безпеці. Стисни мою руку сильно-сильно. Можна тебе обійняти? Обіймаємо, трохи гойдаємо, можна тихесенько співати колискову. Ми в безпеці.
Давай всі страшні сни відженемо (нам потрібно, щоб дитина сама змогла зробити дію - давай ми плескатимемо в долоні (один раз) і сон піде в країну снів, а ми в реальності. Чи ми відштовхнемо, чи бризнемо пульверизатором (навіть, уявним) - спреєм від монстрів. Чи подуємо (сни - як туман, можуть розвіятися від дихання). Чи - "сон, знай своє місце".
Закріплюємо словами - ти впорався, дивись, ти сам все подолав.
Вночі, якщо сама дитина не розповідає, що наснилося - не провокуємо. Якщо розповідає - кажемо - це був страшний сон. Це відбувалося уві сні. все минуло. Ти в безпеці. Якщо дитина розповідає про ворогів, чи що не міг вибратися, чи що поруч були снаряди - можна ворогів розвіяти в прах, уявити, що вибралися, над собою світовий щит. Нам треба завершити процес.
Будь ласка, кожного разу, коли минає тривога, коли минає небезпека - нам дуже важливо сказати - тривога закінчилася. Ти молодець. Ти так мені допомагав. Кожного разу варто ставити крапку в подіях. Щоб ми не поверталися до початку подій і не переживали у снах чи думках те, що для нас травматичне, знов і знов.
В спокійний час разом з дітьми можна співати улюблену пісню і домовитись - що ця пісня буде вашим паролем - нагадуванням про безпеку. Її можна співати, коли у дитини температура, коли істерика чи проблеми зі сном.
Для трансформації та роботи із образами та сюжетами сну - є окремі техніки, краще, щоб з цим працювали спеціалісти.
Нехай це не знадобиться і наші діти посміхаються у снах ❤️