ПРИВІЛЬНЕНСЬКИЙ
WEB - ОФІС
ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Привільненської сільської ради
Дубенського району Рівненської області
35622, Рівненська область, Дубенський район,
с.Привільне, вул.Грушевського, 2
Експерти UNICEF Ukraine у партнерстві з Міністерством освіти і науки розробили спеціальний порадник для вчителів, у якому зібрали ідеї активностей для школярів.
Вправи рекомендовано виконувати у бомбосховищі під час повітряної тривоги, щоб нормалізувати емоційний та фізичний стан дітей. Активності будуть цікаві дітям усіх вікових груп та містять креативні завдання зі створення стендапів, музики, малюнків тощо.
Завантажити посібник - bit.ly/3BfrudV
З наближенням 1 вересня перед батьками постає надважливе питання: яку форму навчання обрати для своєї дитини? Розібратися з цим уже можна на унікальній платформі osvitanow.org Про те, які форми освіти організації, та що важливо знати про шкіру з ними, читайте в матеріалі за посиланням osvitanow.org/forms-of-education
УНФКАЛЬНА ПЛАТФОРМА
ДЛЯ БАТЬКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ,
створена "Освіторією" у партнерстві з дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за підтримки Міністерства освіти і науки України
Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання стосовно навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану, інформацію про можливості та допомогу, а також експертні матеріали від Оcвіторія Медіа.
Сайт «Навчання під час війни» є безкоштовним та постійно оновлюється.
На офіційному вебсайті Державної служби якості освіти створено сторінку «Заклади освіти в умовах воєнного стану» https://bit.ly/386Su33
На ній доступні рекомендації та відповіді на запитання щодо діяльності закладів освіти в умовах воєнного стану.
Сторінка регулярно доповнюється новою інформацією.
Запитання й відповіді:
-
Чи можна провести річне оцінювання учнів на основі попередніх навчальних досягнень? https://sqe.gov.ua/richne-ocinyuvannya-uchniv-na-osnovi-pope/
-
Який алгоритм оформлення результатів оцінювання внутрішньо переміщених учнів? https://sqe.gov.ua/yakiy-algoritm-oformlennya-rezultati/
-
Як відбувається оформлення шкільної документації вчителем, який перебуває за кордоном? https://sqe.gov.ua/osoblivosti-oformlennya-shkilnoi-dok/
-
Як здійснювати оцінювання учнів, які здобули освіту в іноземних закладах або не навчалися взагалі? https://sqe.gov.ua/ocinyuvannya-uchniv-yaki-zdobuli-osvitu-v/
-
Як проводити корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими освітніми потребами з числа тимчасово переміщених? https://sqe.gov.ua/korekciyno-rozvitkovi-zanyattya-dlya-di/
-
Як діяти у разі призупинення проведення корекційно-розвиткових занять для дітей з особливими освітніми потребами? https://sqe.gov.ua/algoritm-diy-u-razi-prizupinennya-prov/
-
Чи можуть учні, які перебувають за кордоном, одночасно навчатися дистанційно в Україні? https://sqe.gov.ua/chi-mozhut-uchni-yaki-perebuvayut-za-kord/
Оцінювання результатів навчання учнів потребує гнучкості в умовах, коли не всі школи можуть повноцінно відновити освітній процес, а ті заклади, що розпочали навчання, надають освітні послуги чималій кількості дітей, які змушені були покинути свої домівки.
Школам, у яких освіту здобувають діти з числа внутрішньо переміщених осіб, варто підготувати на кінець навчання супровідний лист для кожної дитини. Це дасть змогу мінімізувати потенційні навчальні втрати у дітей, які через війну були змушені навчатися не у своїх школах. Такий лист дасть змогу перезарахувати оцінки учням у закладі освіти їхнього постійного навчання та оптимально організувати його продовження.
За бажанням можна вести «Щоденник навчання», у якому учні фіксуватимуть вивчені теми з навчальних предметів, види діяльності, які вони виконували (наприклад, проекти, вправи, ігри, досліди), прочитані книги тощо. Ведення такого щоденника не підлягає оцінюванню, це справа добровільна, а класний керівник лише радить учневі, як за бажання організувати таку роботу.
Докладно https://bit.ly/3JX1uWE
Інформаційний матеріал підготовлено для Державної служби якості освіти в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance), та у співпраці з командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.
«Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.
В умовах війни учні особливо потребують підтримки. Вчитель може продемонструвати її перш за все власними стійкістю та спокоєм.
Як психологічно підтримати дітей та формуванню яких наскрізних умінь присвятити увагу https://bit.ly/3wPOGxG
Інформаційний матеріал підготовлено для Державної служби якості освіти в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance), та у співпраці з командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України. «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.
Державна служба якості освіти України приймає звернення громадян за оновленими телефонними номерами «гарячих ліній»
Щоденно о 9:00 год. вшануймо хвилиною мовчання світлу пам`ять, громадянську відвагу і самовідданість, силу духу, стійкість та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Загальнонаціональна хвилина мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України започаткована Указом Президента України від 16.03.2022 № 143/2022, зокрема й у закладах освіти.
ДОСТУПНІ ФОРМИ НАВЧАННЯ:
-
очна,
-
дистанційна,
-
змішана – залежно від рішення ВЦА,
-
домашня,
-
екстернатна – залежно від рішення батьків.
https://docs.google.com/presentation/
d/15YocxCSnoOeQ_hUyy22mLQ2Rva_2zvxA/
Як вчителям працювати в умовах війни: Державна служба якості освіти підготувала серію відеолекцій
для психологічної підтримки педагогів
Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), підготували серію відеолекцій про те, як педагогам працювати в умовах війни.
Війна є травмівною подією, що викликає відчуття безпорадності й незахищеності, впливаючи на мислення людини та її ставлення до світу, спричиняючи хронічні стресові розлади. Це, безперечно, складний час і для вчителів, які попри стрес та небезпеку продовжують проводити заняття у дистанційному режимі, і для дітей, частина з яких були змушені покинути свої домівки.
“В умовах війни педагогам, як ніколи, потрібна підтримка психологів, – поради, як працювати з дітьми та як самим справлятись із стресом. Адже якість освіти сьогодні багато в чому залежить від того, наскільки вчитель розуміє процеси, що відбуваються з учнями, уміє аналізувати, як втрата рідних, вимушене переселення та інші психологічні травми впливають на їхню здатність навчатися,” – зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан ГУРАК.
Серія відеолекцій складається з 11 тем, у яких психологи-практики, гештальт-терапевти, які працюють із травмами війни з 2014 року, дають відповіді на питання, як:
-
проводити уроки під час війни;
-
говорити з дітьми про війну та її новини;
-
допомогти дитині пережити втрату;
-
допомогти учням розуміти і виражати свої емоції;
-
створити безпечний простір на онлайн-уроці;
-
не допустити на уроці конфлікту.
Перша лекція присвячена темі посттравматичного стресового розладу. У відео психологиня, когнітивно-поведінкова консультантка, голова ГО “Центр медіації “Простір Порозуміння” Ольга Шевчук розповідає, що таке ПТСР, якими є його симптоми, та ділиться простими методиками і вправами для самодопомоги у стресовій ситуації та панічній атаці.
Відео створене для Державної служби якості освіти України в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади.
Державна служба якості освіти України рекомендує збірник психопедагогічних рекомендацій для роботи з дітьми 6–11 років, розроблений в межах міжнародного волонтерського мініпроєкту «Урок для дітей України» (під час і після війни) міжнародного проєкту «ОDNOWA / ОНОВЛЕННЯ» від ГО "Міжнародна асоціація сучасної освіти, науки та культури" за участі фахівців Служби.
Докладніше: https://bit.ly/3tQ707G
Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи школи та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і нетравмівним для дітей та педагогів.
Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance), та командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розробили поради для керівників шкіл щодо організації освітнього процесу в умовах війни https://bit.ly/3Lml7HO
Адаптація дітей до умов воєнного стану, їх залученість в освітній процес – головна місія освітянської спільноти, - наголошує Голова Державної служби якості освіти України #РусланГурак. – Шановні вчителі, сьогодні ваш досвід і професіоналізм необхідні українським дітям. Якщо ви маєте можливості навчати учнів, долучитися до організації освітнього процесу, вас чекають у закладах освіти за місцем вашого перебування.
Три важливі кроки для вчителів
в організації освітнього процесу:
-
Постійний контакт з керівництвом вашої школи і за умови відновлення освітнього процесу продовження навчати учнів, використовуючи технології дистанційного навчання.
-
Якщо ви перебуваєте за межами свого населеного пункту і потребуєте технічної допомоги в організації дистанційного навчання у своїй школі, зверніться до директора найближчого закладу освіти за підтримкою й допомогою. І ви обов’язково її отримаєте!
-
Якщо ви не можете працювати в закладі освіти за основним місцем роботи, зверніться до директорів найближчих до вас закладів освіти із запитом про працевлаштування шляхом переводу (за наявності вакансій).
Пам’ятайте, Державна служба якості освіти та її управління в областях є постійними партнерами всіх учасників освітнього процесу і завжди готові допомогти.
Відновлення роботи школи в дистанційному режимі у школах, де ситуація це дозволяє, буде важливим внеском у життєдіяльність громади. Адже роль школи під час війни значно більша, ніж освітня.
Спілкування дітей між собою допоможе їм відволіктися від трагічних подій, а дітям-переселенцям дасть можливість легше адаптуватися до нових умов життя, доєднатися до спільноти, поспілкуватися.
Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance), розробили поради для керівників шкіл щодо відновлення освітнього процесу в умовах війни.
БІЛЬШЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ