top of page
7d97b2ed0554dd51fe4401717a463fafaf739561

СПІЛЬНОТА ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

МАТЕРІАЛИ ОСВІТЯНСЬКОЇ (не) КОНФЕРЕНЦІЇ - 2022

День 2.   ОСВІТЯНСЬКИЙ ВУЛИК "ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО"

Записати.JPG
МР ПРОФСТАНДАРТ ВИХОВАТЕЛЯ.jpg

МАТЕРІАЛИ

ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ

"Професійний сандарт

вихователя

закладу дошкільної освіти"

ОРІЄНТОВНА ЦИКЛОГРАМА
НАКАЗІВ
ДИРЕКТОРА ЗДО

Новий Microsoft PowerPoint Presentation.jpg

Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти

Записати.JPG
Методичні_рекомендації_ЗДО.png

Державна служба якості освіти розробила Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти  (затверджено наказом Державної служби якості освіти України від 30.11.2020 № 01-11/71), які допоможуть колективам закладів дошкільної освіти організувати роботу з визначення політики забезпечення якості освітньої діяльності та розробити положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

 Під внутрішньою системою забезпечення якості освіти розуміється сукупність умов, процедур та заходів, що забезпечують ефективність освітніх і управлінських процесів у закладі дошкільної освіти.

  Внутрішня система будується на таких принципах:

  • орієнтація на замовника послуг (дітей та їхніх батьків), завоювання його довіри;

  • цілепокладання відповідно до визначених напрямів розвитку закладу та створення умов для задіяння всіх працівників до забезпечення якості дошкільної освіти;

  • взаємопов’язаність процесів діяльності закладу;

  • зорієнтованість на поліпшення показників освітнього процесу, підвищення задоволеності батьків, здатність прогнозувати внутрішні й зовнішні ризики та реагувати на них;

  • прийняття управлінських рішень на основі фактичних даних та розуміння причинно-наслідкових зв’язків і ймовірності непередбачуваних наслідків;

  • управління всіма зацікавленими сторонами, щоб оптимізувати їхній вплив на діяльність закладу.

  Аби внутрішня система була цілісною та дієвою, до її розбудови варто залучати не лише фахівців закладу освіти, а й батьків, представників місцевої громади, експертів у сфері дошкільної освіти та інші зацікавлені сторони.

ДОДАТОК ДО МЕТОДИЧНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ

Орієнтовні критерії та індикатори для самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу дошкільної освіти

ОЦІНЮВАННЯ ЗА МЕТОДИКОЮ ECERS-3

0200jewl-862d-300x168.png

У 2021 році МОН уперше здійснюватиме оцінку якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за допомогою методики ECERS-3. Про зміст, переваги, підготовку експертів та сам процес дослідження йдеться в статті «ECERS-3: оцінюємо якість освітнього процесу по-новому» від експерток Українського інституту розвитку освіти.

ECERS – методика, зосереджена на умовах для розвитку дитини, навколо інтересів якої побудоване оцінювання. Саме по собі оцінювання не впливає на освітнє середовище, але шкала може бути орієнтиром для забезпечення якісного дошкілля. Орієнтуючись на представлені у вебінарах індикатори якісного освітнього середовища, педагоги та директори закладів дошкільної освіти можуть підвищити якість освітнього процесу.

  Минулоріч усі заклади дошкільної освіти України отримали друковане видання «Шкали оцінювання якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти (ECERS-3)». Представники закладів, які не мають методику, можуть повідомити УІРО за електронною адресою ecers.uied@gmail.com для сприяння у її отриманні.

30_06_20_1_edited.png

                                 П'ЯТЬ ВЕБІНАРІВ

                      

 із сері

  «Якісна дошкільна освіта в Україні»

 

щодо міжнародної методики

з оцінювання дошкільного освітнього середовища ECERS-3

 

Перший вебінар: міжнародні критерії якості дошкільної освіти, світова практика дослідження за методикою ECERS-3 та план дослідження в Україні.

Другий вебінар: структура, зміст та достовірність шкали ECERS-3, а також процедура дослідження за цією методикою.

Третій вебінар: якісний освітній простір, умеблювання для гри та навчання відповідно до методики ECERS-3, а також практики повсякденного догляду для дітей дошкільного віку.

Четвертий вебінар: заохочення дітей до мовлення та користування книгами, ігри, мистецтво, музика та інші види навчально-пізнавальної діяльності.

П'ятий вебінар: взаємодія між дітьми та з дорослими, дисципліна та структурування програми в дитсадку.

news_big_new_%D0%B2%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D0
unnamed (2).jpg

НУМО – ПЛАТФОРМА РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНЯТ

Міністерство освіти і науки України та Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запустили платформу numo.mon.gov.ua і чат-бот НУМО у Viber

  Мета сервісів – надати вихователям і батькам інструменти для розвитку в дітей необхідних навичок навіть в умовах пандемії коронавірусу.

 Чат-бот – це віртуальна програма-співрозмовник, яка надає користувачеві інформацію на його конкретний запит. Поради, які розсилає Numo_bot, формує команда фахівців у сфері психології та педагогіки, яким довіряють освітяни й батьки дошкільнят. Зокрема, це дитячий сімейний психолог Світлана Ройз і експерти Всеукраїнського фонду «Крок за кроком». Слід зауважити, що чат-бот адаптований під дітей із різним життєвим досвідом. Тому він буде корисний і для тих, хто має змогу відвідувати садочки, і для тих, хто через карантин перебуває на домашньому навчанні.

  Крім чат-боту, поради про гармонійний розвиток дошкільнят можна знайти на онлайн-платформі НУМО numo.mon.gov.ua. На сайті доступні усі 16 навичок, важливих для гармонійного розвитку дошкільнят, та інформація про те, як їх пропрацьовувати через прості вправи та завдання. З-поміж навичок – взаємодія з дорослими, креативність, відповідальність і вміння робити вибір, здоровий спосіб життя, цифрова грамотність тощо. Всього на сайті міститься більше 160 порад, які допоможуть гармонізувати розвиток дитини, підготувати їх до школи і зробити щасливими.

 Безліч захопливих ігор і занять чекають на допитливих дітлахів.

 НУМО РОЗВИВАТИ ДОШКІЛЬНЯТ РАЗОМ!

 

 Взаємодія з однолітками та батьками, вміння робити вибір, відповідальність, креативність і самоусвідомлення – ці навички з-поміж тих, які важливо розвивати у дітей віком 3-6 років, і під час формування яких дітям потрібна допомога дорослих – вихователів у дитячих садках і батьків.

чи Telegram. Мета сервісів – надати вихователям і батькам інструменти для розвитку в дітей необхідних навичок навіть в умовах пандемії коронавірусу.

Порадник для директора закладу дошкільної освіти щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти

pw_poradnuk.jpg

 Державна служба якості освіти України спільно з Асоціацією працівників дошкільної освіти та Цифровим видавництвом MCFR розробили електронний порадник

для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти»

Електронний порадник містить:

  • рекомендації щодо створення й розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

  • настанови з питань самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів;

  • практичні кейси з життєдіяльності закладів дошкільної освіти.

 

   Порадник доповнено корисними порадами та посиланнями, зразками документів тощо. Крім того, він щороку оновлюватиметься з огляду на нові досягнення у сфері забезпечення якості дошкільної освіти.

Основними перевагами електронного порадника є:

  • інтерактивний зміст — перехід до тієї чи тієї частини порадника в один клік;

  • гіперпосилання на нормативні документи, посібники тощо;

  • відео та записи вебінарів;

  • додатки, які можна скачати та роздрукувати (пам’ятки, таблиці, анкети, чеклісти, документи, плакати тощо);

  • можливість скачати ту чи іншу статтю й адаптувати її зміст під потреби вашого закладу з урахуванням особливостей його діяльності. Так маєте змогу створити індивідуальний порадник для свого закладу, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності;

  • адаптованість під мобільну версію — зручно читати зі смартфону.

ПЕДАГОГАМ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

01 та 02 березня 2021 року

Благодійний фонд «Happy Paw»

організовує у закладах дошкільної освіти

ІІІ Всеукраїнське заняття доброти

про гуманне та відповідальне ставлення до тварин

ІІІ Всеукраїнське заняття доброти традиційно проходитиме

за підтримки МОН України

kartinka-na-sajt-01jpg02022021073330_09e
%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%
5ffdadf8aa873085623862.jpg

 12 січня 2021 року було затверджено Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти в Україні.         Нова редакція документа дозволяє продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між дошкільною та початковою освітою.

 Затверджений стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти в Україні та приведення її до відповідності міжнародним стандартам.

 В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання. 

 Оновлений документ заснований на компетентнісному підході, як і Державний стандарт початкової освіти. 

ЯКІСНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА:

ПОКАЗНИКИТА ПОРАДИ ЇХНЬОГО ВПРОВАДЖЕННЯ

Записати 2.JPG

У матеріалі «Що таке якісна дошкільна освіта» представлено показники якості дошкільної освіти в розрізі щоденної діяльності дітей, зокрема: гра, взаємодія та спілкування, формування життєвих та академічних навичок, безпека, освітнє середовище, розклад дня. 

 За допомогою цієї публікації є можливість переглянути те, яким чином у дитсадку забезпечуються всі показники якісної дошкільної освіти під час щоденних занять дітей.

Записати.JPG

Публікація «Ключові показники якості дошкільної освіти» допоможе розкласти кожен показник на чіткі критерії та зрозуміти, яким чином їх досягати. Таких критеріїв загалом десять й вони охоплюють всі напрями організації освітнього процесу: від облаштування простору до процесу управління.

2_edited.png
1_edited.png

ПЕРША В УКРАЇНІ БЕЗКОШТОВНА ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМА ДЛЯ ДІТЕЙ З НАВИЧОК БЕЗПЕКИ

Дев'ять онлайн-занять, у яких з малюками попрацюють над навичками з дотримання правил, встановлення особистих меж та над тим, як діяти в небезпечних ситуаціях. Окрім того, малюки дізнаються відповідь на одвічне питання «Звідки я взявся/взялась?». Рекомендовано до перегляду та обговорення разом з дорослими. Буде цікаво дітям віком від 4 до 9 років. 

ВЧИМО ДОШКІЛЬНЯТ САМОЗАРАДНОСТІ

Уміння вирішувати проблеми є основою самозарадності дошкільнят. Почати ходити, навчитися говорити, комунікувати про свої потреби, грати в командні ігри і, зокрема, програвати – досвід, який здобуває дитина. 

  У короткому матеріалі від експерток Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України йлеться про те, як навчити дошкільнят вирішувати проблеми і яку роль у цьому грає педагог та освітнє середовище.

bottom of page